pondělí 26. září 2016

Ježíšek pro děti z dětských domovů 2016

Mnozí z nás to vidí každý rok... Děti dostanou od Ježíška mnoho dárků, které umí udělat více nebo méně radosti. Ale nejsou to jen dárky, ale jsou to i chvíle strávené s rodinou v onu sváteční dobu. My stejně jako každý rok pamatujeme, že ne všechny děti mají to štěstí mít vánoce takové, které známe a užíváme si my.


Vánoce pro děti z DD propagujeme mnoho let. Za ta léta jsem slyšel mnoho zajímavých podnětů, ale jen málo jich bylo souhlasných. Můžeme se na to vykašlat, být s davem a odsoudit ty malá "cikáňata", ty malé "parazity sociálního systému"... Názvy jste jim někteří dali různé a já Vám je neberu! Stejně tak po nikom nechci aby konal radost jen protože to je IN....

Tím bych chtěl uzavřít trochu negativní úvod. Proč podporujeme děti z DD v čase Vánočním je snadné. Děti si nemohou vybrat kde budou nebo nebudou, ale může nastat okamžik, který se jim vryje do srdce, který zůstane v paměti. Ano jsou to Vánoce! Vánoční svátky trávíme se svými nejbližšími a děti z DD tu možnost nemají. Udělat jednomu skrčkovi radost je přece to nejmenší co lze udělat... Splnit jedno dětské přání a nechat rozzářit dětská očička štěstím. Musí to být silný okamžik, když prcek dostane dárek o který si napsal (napsala) přímo pod stromeček.

Jak jsem psal, někdo vidí malá cikáňata, někdo vidí parazity, já s tím nesouhlasím, jsou to děti, bez rozdílu odtrhnuté od rodiny z důvodů, který sami jistě dobře neznají a nebo, který nedokáží pochopit. A nám je ctí tuto radost podělit.

Oslovilo i Vás pouhé pomyšlení nad tím, že lze udělat radost drobností? Potom je mnoho projektů, které se tímto zaobírají a my jsme si vybrali OS ve spojení www.vespojenios.cz  kde již dlouhodobě víme, že zprostředkováváme přímo do DD dětem a ne někomu pod stromeček v luxusní vile. Je ještě daleko do Vánoc, ale brzy již bude na výběr z mnoha DD, chlapci, děvčata a různé věkové kategorie a hlavně jejich přáníčka.

Jo a ještě jedna otázka, která si zaslouží aby nezůstala nezodpovězena. Proč ty dárky raději nedáme našim dětem? Protože naše děti mají vše co potřebují, mají maminku a tatínka, nějaký dědečky a babičky a po celý rok vše co potřebují a někdy i co nepotřebují jen tak pro radost.


Žádné komentáře:

Okomentovat