středa 6. července 2016

Praha západ - zase trochu jinak

Středeční sváteční odpoledne se nějak nedohodlo s počasím. Ráno slunečno, ale chladno, během dne příjemně, ale pod mrakem. Odpoledne se to rozseklo a z návštěvy bankomatu na skútru (1km od domu) se stala cesta dlouhá 40km... Kde se vzaly všechny ty kešky v navigaci, která je výhradně OFFLINE a proč se na cestu k bankomatu objevila pod sedlem i nepromokavý oblek od ACERBIS? Je to jedna velká záhada!
Opravdu jen nevysvětlitelným způsobem se do navigace nějak dostalo 5 kešek a myšlenka kudy se k nim vydat. První keška, ležící nedaleko od Ořechu mě přivedla na cestu mezi Ořechem a Chýnicí. Zastávka u odbočku na polní cestu, odstavit skútřík a hurá pro kešku.


Jednalo se o velmi pohodový odlov a krásnou rychlou procházku. Velikostí keška byla nadprůměrná, to udělá radost všem co loví převážně ve městě a mají plný zuby všech těch mikro petlahví.

Od tohoto místa jsem se vydal zpět směr na Ořech, ale tak daleko jsem nedojel, další trasa na první křižovatce uhnula směr Choteč. Bohužel keška v Choteči zůstala bez povšimnutí a já se na skútříku hnal dál do vesničky Kuchařík. Cesta byla velmi zajímavá, na dvou kolech tolik slalomu kolem výmolů nepamatuji. Tato cesta naštěstí nebyla dlouhá a po chvilce jsem již odbočoval za šipkou v navigaci a kochal se malebnou vesničkou Kuchařík, která čítá celých 50 obyvatel.

Odlov kešky v Kuchaříku snad proběhl bez povšimnutí. Něco mi říkalo, že se mi lepí něčí oči na záda a pohyb záclon tuto teorii jen podpořil. Po snad nenápadném logování a prohlídce nedalekého křížku


jsem vyrazil k bývalému lomu. Lom již dlouhá léta není funkční, ale opatrnost je na místě vždy. Cesta autem je dost mizerná a je lepší nechat auto v místě, kde je křížek viz předchozí fotka. Na motorce / skútru to sice není o moc lepší, ale kdo se má v těch hadrech tahat takovou dálku, když od místa, kde jsem zaparkoval

je to ještě pár set metrů do vnitra lomu, který za tu cestu stojí. Chvilku to vypadalo, že ani ty fotky nepůjdou udělat - pod mrakem a schopnosti fotit mobilem... Nakonec sluníčko vykouklo a 2 slunné fotky se podařily.
Po návratu zpět ke skútříku jsme již zadal do navigace předposlední část trasy a vyrazil jsem do obce nazvané Mezouň. Tentokrát již měla navigace víc rozumu a cesta byla mnohem příjemnější než ta do Kuchaříku. Cestou jsem se párkrát rozhodl nekoukat na navigaci, ale nakonec mě přesvědčila, že ona ví kam pojedeme :).

Mezouň i Kaplička jsou na první pohled udržované místo. Kapličce bych jen vytkl zásah nějakého bezohledného úředníka, který dovolil jí ověnčit kabeláží.
Ze předu to naštěstí tolik nevynikne a díky husté vegetaci je to vlastně přehlédnutelné.


Chvilkové posezení na lavičce, odlovení a zalogování kešky a hurá zase dál. Vlastně nevím ani kudy jsem jel, tak nějak jsem na tu cestu takto nekoukal a myslel jsem, že pojedu úplně jinudy - lesem a ne logistickým centrem. Logistické centrum je velmi rozsáhlý areál různých firem, nejen spedičních.

Po prokličkování centrem jsem se konečně dostal k přejezdu přes dálnici D5. Co tady? Mimo kešky asi vůbec nic. Dálnice, auta jedou sem a tam, děsnej frmol a hluk.

Tím jsem dnešní výlet završil a s nálezem 5 kousků vyrazil zpět domů.

Trasa k nahlédnutí na www.mapy.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat