úterý 12. července 2016

Nový fenomén - Lidi loví pokémony!

No to je zase jednou něco. Lovit mobilem pokémony! Snažím se tu mánii tak trochu pochopit a nebýt zbytečně kritický, protože to je fenomén a určitě bych to schytal :D

Co vidím jako veliký plus, lidi nekoukají do tabletu nebo mobilu doma. Seberou se a jdou ven koukat do mobilu nebo do tabletu... chodí, hledají loví a stále do toho čučí... Jsme lidi a rádi soupeříme a to určitě mnohé popostrčí k větším výkonům než by sami chtěli případně plánovali. Z pohledu doktorů to je určitě vítaná záležitost a sám bych proti ní nic neměl - je to efektivnější než většina státních programů na podporu pohybu mládeže.

Co vidím jako mínus je skutečnost, že v rámci soupeření, hlavně ti mladší, koukají do mobilu místo na semafory, na cestu... Je hezké nachodit 40km, ale co si z toho kdo vezme? 40km koukat do mobilu zda náhodou někde nebude novej pokémon?

Je hezké vidět snahu o nakopnutí pohybu, který lidem chybí. Já u toho bohužel nevidím ten zážitek, který mohu a také mám z jiných aktivit, kde pohyb je také, občas se procvičí vědomosti a výsledkem bývá nějaká hezká, smysluplná trasa, zážitky z navštívených míst. Pomocí vhodného vybavení lze realizovat s vypnutým mobilem, to je pak ten pravý relax.

Ale jak jsem psal výše i nějaký pohyb bez zážitku je lepší než pohyb žádný! A opatrně, lepší frnklej pokémon než být placatej na přechodu!


PS: Koho tato novinka minula, můž se podívat na

Rovnou se můžete podívat jaké krásy si pro samý mobil nevšimnou a co si budeme povídat... určo tam někde bude keška :D

Žádné komentáře:

Okomentovat